Powrót do strony głównej

Nasze wina

Wino Świętomarcińskie 2019
białe, wytrawne
Odmianami rocznika 2019 są Riesling i Seyval Blanc, dwa bardzo eleganckie białe szczepy. Główną rolę gra riesling, niewątpliwie nadający winu charakter. Jego jabłkowo-cytrusowy kręgosłup czyni je świeżym i orzeźwiającym, a przy okazji przemyca jaśminową nutę. Seyval Blanc podchwytuje ten kwiatowy kierunek i otula usta delikatną limonkową kwasowością.

Tradycja świętowania młodego wina z nowego rocznika kultywowana jest w wielu miejscach na świecie. Bez wątpienia, najbardziej znanymi młodymi winami są powstające we Francji Beaujolais Nouveau czy włoskie Novello. Warto jednak wiedzieć, że w krajach Europy Środkowej, również w Polsce także obchodzi się święto młodego wina.

11 listopada, w dniu urodzin patrona winiarzy św. Marcina prezentowane jest wino z nowych zbiorów - Wino Świętomarcińskie. Ta od niedawna rekultywowana w Polsce tradycja, to wspaniała okazja by celebrować młody rocznik wina, uczcić zakończenie zbiorów i poznać przedsmak win, których premiera nadejdzie w kolejnym roku.
Polecamy do: jako aperitif, do pasztetu z gęsiny, pieczonego drobiu, świeżych sałat z oliwą, owoców morza i morskich ryb
Kaufen online in Deutschland

Zobacz także

+

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się pierwszy o premierach win
i planowanych wydarzeniach w Winnicy Turnau
 
+