Powrót do aktualności i wydarzeń

Aktualności i wydarzenia

2020-06-23
3 pierwsze miejsca, 2 drugie i 1 trzecie dla naszej Winnicy na konkursie Polskich Win w Poznaniu!

Ostatni weekend przyniósł tyle niespodziewanych i jednocześnie pozytywnych emocji, że ciężko nam jeszcze ochłonąć i ubrać wszystko to w słowa. W sobotę w poznańskim SPOT. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu winiarskiego Polskie Korki 2020. Konkursu chyba najważniejszego dla dynamicznie rozwijającej się w naszym kraju branży winiarskiej. Konkursu niełatwego, bo wzięło w nim udział 235 win z kilkudziesięciu polskich winnic, ocenianych w siedmiu kategoriach. Co warto zaznaczyć, regulamin konkursu - podobnie jak w przypadku imprez sportowych – przewiduje tylko jedno pierwsze, drugie i trzecie miejsce dla danego wina w swojej kategorii.

W kategorii win białych wytrawnych dostaliśmy aż dwa medale:

- Złoty Korek otrzymał nasz Solaris 2019, a Brązowym Korkiem wyróżniono nasze wino Seyval Blanc 2019 - po raz pierwszy wytrawne!

W kategorii win białych półwytrawnych:

- Pierwsze miejsce Złoty Korek dostał nasz Hibernal 2018!

W kategorii win różowych nasze Rose dostało Srebrny Korek, podobnie jak Szlachetny Zbiór 2019 w kategorii win słodkich.

Wśród win czerwonych:

- Pierwsze miejsce zajął nasz Pinot Noir 2018

Last but not least bardzo ucieszyło nas wyróżnienie (4 miejsce) w kategorii win pozostałych dla naszego nowego delikatnie musującego wina Perlé 2017, które dopiero wczoraj miało swoją rynkową premierę.

Za tym sukcesem stoi wielka rodzina Winnicy Turnau. Na zdjęciu udało się uchwycić prawie wszystkich. Niezależnie czy odpowiedzialny za prace w winnicy, winiarni czy w biurze, każdy z nas wniósł jakąś część siebie do opowieści, którą zamykamy w butelce, aby móc nią cieszyć Państwa i siebie...

Dziękujemy!

Winnica Turnau


+

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się pierwszy o premierach win
i planowanych wydarzeniach w Winnicy Turnau
 
+