Powrót do aktualności i wydarzeń

Aktualności i wydarzenia

2022-05-08
Jego królewska mość Riesling!
Szanowni Państwo,Jego królewska mość Riesling!

 
Poznajcie bliżej odmianę uważaną za jedną z najsmaczniejszych i najszlachetniejszych na świecie. Oto kilka rzeczy na jej temat, o których mogliście nie słyszeć:
-Riesling jest jedną z najstarszych europejskich odmian. Dokumenty po raz pierwszy wspominają o nim w 1435 roku, ale z pewnością był już uprawiany wiele stuleci wcześniej.
-Pochodzi z Niemiec, ale fenomenalne wina daje także w Alzacji, Austrii czy Australii. Polskie rieslingi od lat zyskują uznanie w kraju, coraz częściej są doceniane także zagranicą.
-To jedna z niewielu odmian, która sprawdza się w każdej postaci – wytrawnej, półwytrawnej, słodkiej, musującej, a nawet... bezalkoholowej.
-W naszej winnicy na rieslinga przypada aż 2,5 hektara nasadzeń, co stanowi jedno z największych siedlisk tej odmiany w Polsce.
-Frank Faust, nasz enolog, pochodzi z Rheingau, regionu, gdzie powstają jedne z najlepszych rieslingów świata. Jego rodzina uprawia tę odmianę od stuleci.
 
Naszego Rieslinga docenili jurorzy Polskich Korków – już trzykrotnie stawał na najwyższym podium tego prestiżowego konkursu.
Sprawdźcie sami, czemu zawdzięcza swój królewski przydomek:  bit.ly/WinnicaTurnauRieslingŁączymy pozdrowienia,
Winnica Turnau
 
+

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się pierwszy o premierach win
i planowanych wydarzeniach w Winnicy Turnau
 
+

Zapisz się do naszego newslettera!

Bądź na bieżąco i dowiedz się pierwszy, kiedy nowy rocznik Wina Lodowego będzie gotowy!
 
+