Powrót do aktualności i wydarzeń

Aktualności i wydarzenia

2022-06-19
Nasze nowe Chardonnay 2020 najlepszym białym winem w Polsce!

Szanowni Państwo,


Nasze nowe Chardonnay 2020 najlepszym białym winem w Polsce!

 

W sobotę poznaliśmy wyniki Polskich Korków 2022, najbardziej prestiżowego konkursu polskich win. Po raz kolejny jury złożone ze znakomitych dziennikarzy winiarskich i sommelierów nagrodziło nasze wina.

Złoto w kategorii białych win wytrawnych otrzymało Chardonnay 2020. Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze wino to miało w tym samym dniu swoją premierę. Po drugie, otrzymało złoto w najbardziej obleganej kategorii – konkurencja liczyła ponad 90 win. Po trzecie, wspięło się na najwyższe miejsce podium po raz pierwszy historii, dowodząc, że mnóstwo pracy, jaką włożyliśmy w jego tworzenie, ma sens.

Złoto wywalczył także nasz Johanniter 2021, który okazał się najlepszy w kategorii białych win z podwyższonym cukrem resztkowym.

Jakby tego było mało, drugie miejsce, a więc srebro, wśród win słodkich wywalczył Szlachetny Zbiór 2021, a brąz w kategorii białych win wytrawnych – nasz Riesling 2020.

Gratulujemy całemu naszemu zespołowi, który miał udział w tym sukcesie i dziękujemy SPOT. oraz Maciejowi Nowickiemu z Winicjatywa za świetną organizację festiwalu Polskie Wina, którego konkurs był częścią. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji konkursu.

Spróbuj naszego złotego Chardonnay 2020:  bit.ly/Chardonnay2020


Łączymy pozdrowienia,
Winnica Turnau
 

+

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się pierwszy o premierach win
i planowanych wydarzeniach w Winnicy Turnau
 
+

Zapisz się do naszego newslettera!

Bądź na bieżąco i dowiedz się pierwszy, kiedy nowy rocznik Wina Lodowego będzie gotowy!
 
+