Powrót do aktualności i wydarzeń

Aktualności i wydarzenia

2019-09-27 19:00:00
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa w Winnicy Turnau!
Szanowni Państwo,
 
Zapraszamy serdecznie 27 września br. o godzinie 19:00 do Winnicy Turnau na koncert Sławka Wierzcholskiego i stworzonej przez niego prawie 40 lat temu Nocnej Zmiany Bluesa.

Artyści – których polskim fanom bluesa przedstawiać nie trzeba – w ciągu wieloletniej działalności wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Wydali dwadzieścia osiem płyt , z których cztery osiągnęły status Złotej! Sam Sławek Wierzcholski jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, takich jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają co prawda wzmacniaczy, ale grają wyłącznie na instrumentach akustycznych.

Sekcję rytmiczną tworzą:  Grzegorz Minicz – bębny, Piotr Dąbrowski – akustyczna gitara basowa, a na gitarach grają Wiesław Kryszewski i Witold Jąkalski. Ten drugi wirtuozowską techniką slide.
 
Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym Programu Drugiego Polskiego Radia i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede
wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!
 
Bilety w cenie 150 zł można zamówić dzwoniąc pod numer + 48 608 632 833, +48 91 307 91 31  lub mailowo pod adresem koncerty@winnicaturnau.pl

Przed koncertem tradycyjnie zapraszamy na powitalną lampkę wina, a po koncercie na zwiedzanie winiarni i degustacją win z poczęstunkiem (wszystkie dodatkowe atrakcje w cenie biletu).
 

Łączymy pozdrowienia
Winnica Turnau

+

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się pierwszy o premierach win
i planowanych wydarzeniach w Winnicy Turnau
 
+