Powrót do aktualności i wydarzeń

Aktualności i wydarzenia

2018-10-28
Wina Świętomarcińskie 2018 już zabutelkowane!
Zbiory 2018 już za nami! W tym roku, tak jak w poprzednim, przygotowaliśmy dwa Wina Świętomarcińskie – Białe wytrawne ze szczepu Solaris oraz Czerwone wytrawne ze szczepu Rondo. Tegoroczne lato było bardzo udane, co potwierdza wysoka jakość gron. Mamy zatem nadzieję, że i nasze Wina Świętomarcińskie przypadną Państwu do gustu. 

Tradycja świętowania młodego wina z nowego rocznika kultywowana jest w wielu miejscach na świecie. Bez wątpienia, najbardziej znanymi młodymi winami są powstające we Francji Beaujolais Nouveau czy włoskie Novello. Warto jednak wiedzieć, że w krajach Europy Środkowej, również w Polsce obchodzi się święto młodego wina.

11 listopada, w dniu urodzin patrona winiarzy św. Marcina prezentowane jest wino z nowych zbiorów - Wino Świętomarcińskie. Ta od niedawna rekultywowana w Polsce tradycja, to wspaniała okazja by celebrować młody rocznik wina, uczcić zakończenie zbiorów i poznać przedsmak win, których premiera nadejdzie w kolejnym roku. W tym roku to również wyjątkowa okazja by młodym Winem Świętomarcińskim uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości!
 
Białe i Czerwone Wino Świetomarcińskie z Winnicy Turnau będzie wkrótce dostępne w wielu miejscach naszego kraju (restauracje, hotele, sklepy specjalistyczne) oraz oczywiście w naszym sklepie w Baniewicach.
 
+

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się pierwszy o premierach win
i planowanych wydarzeniach w Winnicy Turnau